https://info-budowlane.pl/wp-content/uploads/2017/11/1-6.jpg

Można byłoby rzec że boom na okno plastikowe skończył się kilkanaście lat temu. Wtedy Polacy masowo wymieniali okna mieszkania w domkach jednorodzinnych oraz w nowo budowanych domach. Ostatnio też obserwuje się wzrost udziału konstrukcji aluminiowych w rynku stolarki otworowej. Jednak biorąc pod uwagę różnice w cenie, to zainteresowanie oknami PVC w przypadku budownictwa indywidualnego nadal pozostaje niedoścignione.

Oczywiście nie możemy brać tutaj pod uwagę bardzo nietypowych indywidualnych projektów, które dalece wykraczają poza możliwości finansowe przeciętnego inwestora stawiającego swój wymarzony domek. Designerskie projekty pochłaniają grube miliony, nawet przy najbardziej prozaicznych elementach domu.
Nie da się ukryć że budynki indywidualnie projektowane dla zamożnych inwestorów, robią ogromne wrażenie, między innymi dzięki ogromnym przeszkleniom możliwym do wykonania jedynie w przypadku konstrukcji aluminiowych lub stalowych. I właśnie w kwestii wytrzymałości i możliwości technicznych okna plastikowe pozostają daleko w tyle za oknami i drzwiami wykonanymi z aluminium.  W naszym kraju jednak nadal jest to dość niszowy Rynek, i większość wyprodukowanych okien w Polsce jest przeznaczonych na rynek zagraniczny.

Więc u nas król pozostaje jeden i są to właśnie okna PCV.

5 thoughts on “Okna PVC wciąż najpopularniejsze na rynku

 1. Myślę że w naszym biednym kraju to nieprędko będziemy wstawiać okna z aluminium. jednak okna plastikowe nadal będą najpopularniejsze jeszcze przez wiele lat.
  A teraz kiedy mamy jeszcze kryzys a być może będzie jeszcze większy to ludzie w ogóle przestanę wymieniać okna bo brakuje jedzenie

 2. Chyba nieprędko ludzkość wymyśli coś innego, Co mogłyby zastąpić plastik.
  Chodzi mi o to że materiał jest dosyć tani w produkcji bo jest to tworzywo sztuczne, Rope jeszcze mamy na planecie, No i łatwość formowania i obróbki będzie tutaj też kluczowa. na przykład okna aluminiowe, to trochę bardziej skomplikowany proces produkcyjny. oczywiście cena też jest inna A parametry w zasadzie podobne. może różnią się tylko tym że okna aluminiowe pozwalają stworzyć większe konstrukcje niż okna PCV ale w przypadku Budownictwa jednorodzinnego czy wielorodzinnego to nie będzie miało takiego znaczenia.

  1. Nie jest do końca tak, że budownictwo i rodzinne to tylko małe konstrukcje okienne. Nowoczesne budownictwo, którego jest coraz więcej, zakłada właśnie bardzo duże przeszklenia, bardzo często bez dodatkowych wzmocnień.
   Szyby potrafią mieć kilka metrów kwadratowych powierzchni a tego okna plastikowe nie są w stanie nam zapewnić z uwagi na słabszą statykę.

   1. Potwierdzam że aluminium wchodzi teraz mocniej na rynek. Może nie taki biedny rynek jak nasz, tutaj w Polsce ale na zachodzie to podstawa nowoczesnych trendów.

 3. Myślę że plastik nas zalał już z każdej strony i tutaj okna plastikowe będą jeszcze długo królować na rynku kropka Zobaczmy proporcje ceny do faktycznych parametrów. nie trzeba być budowlańcem żeby wiedzieć Co się bardziej opłaca I co będzie równie trwałe. nie sądzę żeby okna plastikowe były słabsze od aluminiowych a już na pewno nie od drewnianych, które po kilku latach wymagają już całkowitej renowacji a plastik to jednak plastik umyć szmatką i do przodu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is registered on wpml.org as a development site.