https://info-budowlane.pl/wp-content/uploads/2017/11/1-6.jpg
Kurs brakarza

Polecamy kursy dla brakarzy tarcicy.

Portal DREWNO.PL i  i firma: Forest Consulting Center zapraszają wszystkich zainteresowanych na kurs brakarzy tarcicy konstrukcyjnej.

Kurs odbędzie się w dniach od 15. do 18. października 2022r.

Kurs brakarza

Zgodnie z prawem panującym obecnie, tarcica wykorzystywana w budownictwie jako materiał konstrukcyjny, powinna spełniać ściśle wymagania wytrzymałościowe. Jednym ze sposobów oceny jakości i parametrów drewna jest ocena wizualna którą może wykonać wyłącznie wykwalifikowany brakarz tarcicy konstrukcyjnej.
Pracownik który posiada dokument o ukończeniu szkolenia brakarskiego w zakresie jakościowego sortowania drewna metodą wizualną jest niezbędny w systemie Zakładowej Kontroli Produkcji (ZKP) związanego z certyfikatem uprawniającym do znakowania tarcicy budowlanej znakiem CE.

Szczegółowy opis kursu:

Organizowany przez nas Kurs brakarzy tarcicy konstrukcyjnej trwa 36 godzin i obejmuje zajęcia praktyczne i teoretyczne, kończy się egzaminem teoretycznym oraz praktycznym.

Uczestnicy kursu zdobędą wiedzę i umiejętności dotyczące m. in. :
– budowy i rozpoznawania gatunków drewna;
– rozpoznawania i pomiaru wad drewna oraz ich wpływu na drewno konstrukcyjne;
– obowiązującego w Polsce prawa w zakresie wykorzystania drewna w budownictwie;
– sortowania tarcicy konstrukcyjnej metodą wizualną zgodnie z obowiązującymi normami (np. drewno C24);
– wprowadzenia w zakładzie ZKP i certyfikacji;

Termin kursu: 15 – 18.10.2022r. (sobota – wtorek)

Sprawy organizacyjne:
Miejsce kursu: Pałac Będlewo ul. Parkowa 1, 62-060 Stęszew (woj. wielkopolskie), www.palacbedlewo.pl

Koszt kursu: 4243,50 zł brutto/os.(3450 zł netto) Cena obejmuje: zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym z łazienką, wyżywienie oraz materiały szkoleniowe lub 4612,50 zł brutto/os.(3750 zł netto) Cena obejmuje: zakwaterowanie w pokoju 1 osobowym z łazienką, wyżywienie oraz materiały szkoleniowe.
Kurs organizowany w trybie ciągłym 4 dni. Zajęcia rozpoczynają się pierwszego dnia o godz. 8.00. Po wcześniejszym zgłoszeniu istnieje możliwość zakwaterowania w przeddzień kursu – płatna dodatkowo w hotelu 120 zł.

Zakwaterowanie w hotelu, pokoje z łazienkami. Wyżywienie na terenie hotelu (śniadania, przerwa kawowa z ciastem, obiad, kolacja na ciepło).
Zajęcia odbywają się w godz. 8.00 – 18.00 z przerwami na posiłki, prowadzone są przez wykładowców i instruktorów brakarstwa.
Materiały szkoleniowe dostarcza organizator kursu. Uczestnicy kursu zobowiązani są do zaopatrzenia się w odpowiednią do warunków pogodowych i pracy w terenie odzież oraz obuwie.

Organizator szkolenia:

Drewno.pl oraz Forest Consulting Center – firma zajmująca się szkoleniami i doradztwem w sektorze leśno-drzewnym. Szkolenia realizowane są dla przedstawicieli służby leśnej, sektora usług leśnych oraz sektora drzewnego.
Firma posiada status Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Niepublicznej Jednostki Oświaty. Tym samym podlega nadzorowi pedagogicznemu z ramienia Ministerstwa Edukacji Narodowej sprawowanemu przez Kuratorium Oświaty.

W razie dodatkowych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji:
tel. 61 624 34 67, e – mail: biuro@forestcc.pl

2 thoughts on “Kurs brakarzy tarcicy konstrukcyjnej 2022

  1. Ciekaw jestem, jak nasi bramkarze mogą się szkolić na przykład z rozpoznawania drewna egzotycznego. nie mamy tutaj przecież na tyle dużo specjalistów ani na tyle dużo drewna egzotycznego żeby przećwiczyć jakąś sensowną grupę specjalistów.
    A dobrze wiem że drewno egzotyczne potrafi się bardzo różnić od naszych rodzimych gatunków. Niemniej jednak szkolenie wygląda ciekawie może podczas niego udałoby się poruszyć taki temat ponieważ coraz więcej jest ofert na rynku jeśli chodzi o drewno egzotyczne zwłaszcza na przykład w tej firmie koło Wrocławia: https://drewnoprofilowane.pl/

  2. Myślę że takie szkolenia są potrzebne w naszym kraju ponieważ część rzeczy załatwiam ich jest na gębę a część po znajomości, tutaj Fajnie by było gdyby powoli rosła społeczności wyspecjalizowanych pracowników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is registered on wpml.org as a development site.