https://info-budowlane.pl/wp-content/uploads/2017/11/1-6.jpg

Wiele osób zadaje sobie pytanie:
– Czy montując ogrzewanie podłogowe nie narazić siebie na jakieś niebezpieczeństwa zdrowotne?
Pytanie to pojawia się Zwłaszcza wtedy, kiedy takie wątpliwości podają osoby zupełnie nie związane z branżą ani zdrowotną ani budowlaną. Czyli tak zwany wszystkowiedzący wujek, który będzie miał coś do powiedzenia absolutnie każdej dziedzinie życia, chociaż w żadnej prawdopodobnie nie jest specjalistą.

Jak dowodzą badania naukowe, rozkład temperatur jaki daje ogrzewanie podłogowe jest znacznie bardziej korzystne dla organizmu człowieka, niż tradycyjne ogrzewanie z wykorzystaniem kaloryferów. W przypadku kaloryferów ciepłe powietrze unosi się od razu do górnych partii pomieszczenia, dzięki temu bardziej ogrzewa naszą głowę, a w miarę opuszczania się w dół temperatura spada, więc w stopy może być już nam zimno. W przypadku ogrzewania podłogowego przy stopach odczuwamy przyjemne ciepło, a im wyżej tym powietrze jest chłodniejsze, przez co nie przegrzewamy naszej głowy która zdecydowanie preferuję niższe temperatury.

Aby to udowodnić, nie trzeba przeprowadzać żadnych specjalnych eksperymentów, wystarczy wyobrazić sobie wyjście na dwór przy temperaturze 10 stopni bez butów, ale za to w czapce. Jest to sytuacja zupełnie absurdalna, ponieważ zwykle dzieje się odwrotnie. Mamy na sobie ciepłe skarpety i buty ale brak czapki już nie przeszkadza ponieważ nasza głowa potrzebuję nieco niższych temperatur i rzadko kiedy osłaniamy ją przed czynnikami zewnętrznymi.

Tak więc jak widać nie taki diabeł straszny biorąc pod uwagę dodatkowo zalety ekonomiczne takiego rozwiązania, ogrzewanie podłogowe jest dalece bardziej korzystne dla nas i dla naszej kieszeni.

8 thoughts on “Czy ogrzewanie podłogowe jest zdrowe dla ludzi.

  1. Jeśli ktoś w tych współczesnych czasach budując nowy dom będzie instalował kaloryfery, to oznacza że naprawdę jest niespełna rozumu. Przecież to jest kompletnie nie wydajne nieekonomiczne i jak widać w powyższym artykule również niezdrowe rozwiązanie. Do tego ogrzewanie podłogowe jest jeszcze estetyczne bo po prostu go nie ma. Jeżeli ma coś być na siłę przekombinowane jak na przykład ozdobne kaloryfery, to lepiej żeby tego nie było wcale. Zwłaszcza w czasach kiedy stawia się ona minimalizm to ogrzewanie podłogowe wygrywa pod każdym względem z kaloryferami.

  2. Szokujące jest to że w 21 wieku istnieją jeszcze ludzie którzy wierzą w Miejskie mity. Wystarczy że jakaś baba na straganie powie że ogrzewanie podłogowe działa tak że pył się z podłogi Unosi, a reszta Baranów bezmyślnie powtarza tą głupotę na prawo i lewo. I tak z głupoty rodzi się mit, który jest bezmyślnie powtarzany przez naród. Ale co tu Dużo patrzeć, wystarczy spojrzeć na sytuację polityczną. ludzie włączają telewizor i widzę tam takie głupoty że gdyby im powiedzieć że okna plastikowe robią krasnale w jaskiniach to pewnie by w to uwierzyli.

  3. Jak się dowiedziałem że mój sąsiad budując dom zamontował kaloryfery To padłem na twarz. przecież jest 21 wiek nie trzeba być profesorem Budownictwa żeby wiedzieć, że kaloryfery to zupełnie Nieefektywna i nawet nie zdrowa forma ogrzewania w porównaniu z ogrzewaniem podłogowym

  4. Pamiętam jak kiedyś ktoś wpuścił do obiegu taki mit miejski o tym, że podłogówka czy też ogrzewanie podłogowe Unosi do góry kurz. hahaha kompletna bzdura, podłoga musiałaby mieć wtedy z 60 stopni żeby powodować tak intensywny ruch powietrza, Aby wznosił znajdujący się na niej kurz.

  5. Mam porównanie ofert dwóch największych producentów almar i Sander.
    Almarsystrem wygrywa w moich oczach. Lepsza cena, bardziej uczciwa firma i większą oferta.
    Polecam się dobrze zastanowić. Almarsystrem.pl

  6. Ogrzewanie podłogowe jest dużo zdrowsze od kaloryferów a już na pewno od klimatyzacji. No i jest przyjemniejsze 😁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is registered on wpml.org as a development site.